بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران

با متدهای ویژه و ارائه مدرک

کلاس های آنلاین

از سطح مبتدی تا پیشرفته

کلاس های حضوری

از شما دعوت میکنیم یکی از مهمترین مقاله های این وب سایت را تا انتها بخوانید

اینجا با بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در تهران آشنا میشوید !

فقط چند معیار ساده برای تشخیص بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران کافیست که باید به آنها توجه کرد!!!

قطعا سوال مهمی که پیش میاید  این هست که  در شرایطی که تمام موسسات میگویند ما بهترین هستیم،  آیا واقعا میتوان تشخیص داد که کدام موسسات بهترین هستند ؟

1- کارنامه های قبولی آزمون های بین المللی زبان آلمانی

توجه به این امر که تقریبا تمام متقاضیان آموزش زبان آلمانی، قصد مهاجرت به کشور های آلمانی زبان را دارند،ملزم به دریافت سرتیفیکیت (Zertifikat)  هستند.این مدرک از مراکز آزمونی مثل Ösd و Goethe و Telc و TestDaf قابل اخذ میباشد.اما احتمالا تا به حال شنیده اید که قبولی در این آزمون ها بسیار سخت میباشد و متقاضی اخذ این مدرک باید ماه ها و شاید سال ها ممارست و تلاش کند تا بتواند بالاخره موفق شود.در این بین بسیاری از افراد متاسفانه به دلیل عدم اگاهی از انتخاب بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران و البته تبلیغات گول زننده مسیر اشتباه را انتخاب میکنند و در نهایت نمیتوانند این ازمون ها را با موفقیت بگذرانند  و مدرک بگیرند.
پس در نتیجه مهمترین معیار انتخاب بهترین اموزشگاه زبان المانی در ایران میتواند کارنامه های قبولی زیاد زبان آموزان آن موسسه باشد که البته در کوتاه ترین زمان استاندارد آموزش دیده اند
.بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران

2- مجرب بودن اساتید

تشخیص مجرب بودن اساتید یک موسسه و بهترین استاد های زبان آلمانی در ایران،تقریبا مکمل مورد اول(تعداد کارنامه های قبولی یک موسسه ) میباشد. مدیر آموزشی و سوپروایزر های موفق یک موسسه آلمانی  عموما افرادی هستند که تحصیلات عالی دانشگاهی  در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در رشته ی تخصصی آموزش زبان آلمانی (Didaktik der deutschen Sprache) را دارند و یا افرادی که ممتحن(Examiner) آزمون های بین المللی بوده اند یا هستند. طبیعتا این دو گروه نام برده توانایی برگزاری بهترین دوره های آموزشی برای اساتید زبان آلمانی را دارند و مدرسین این موسسات تجارب و توانایی های بسیار بالایی را دریافت میکنند. اساتید بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی باید در اموری مثل:طرح سوالات استاندارد آلمانی،مدیریت کلاس،طرح درس،شیوایی و ساده کردن آموزش،نظم شخصی و البته ارتباط اجتماعی موثر و عالی،تونایی بالایی داشته باشد. البته این نکته بسیار مهم هست که سن و سال اساتید هیچگاه نباید ملاک بهترین بودن یا نبودن باشد. اساتید  زبان آلمانی  بسیار زیادی هستند که شاید سن و سال کمی دارند اما انقدر سابقه ی درخشانی دارند که موسسات به انها اعتماد میکنند و بهتر هست که شما متقاضیان هم با صبر و حوصله و البته کمی زمان دادن به استاد،متوجه پیشرفت خود بشوید. و بالعکس اساتیدی که به ظاهر با تجربه و مسن تر هستند اما متاسفانه ملاک های نام برده را ندارند.

۳-قیمت های نسبتا بالا: 

اگر صادقانه بخواهیم به موضوع قیمت های کلاس های زبان آلمانی بپردازیم باید بگوییم که هیچگاه اساتید درجه ی یک  زبان آلمانی و بهترین موسسه های زبان آلمانی با قیمت ارزان کار نمیکنند!!!!! البته این موضوع  به این معنا نیست که تمام موسسات گران قیمت عالی هستند. از انجایی که تشخیص این موضوع که ایا یک موسسه ی گران قیمت واقعا در گروه بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی قرار میگیرد یا خیر سخت هست ما یک راهکار ساده پیشنهاد میکنیم: اگر یک موسسه هر دو ملاک یک و دو را دارا بود و قیمت های نسبتا بالا اما منصفانه ای داشت احتمال زیاد میتواند به شما جهت موفقیت در یاد گیری المانی کمک شایانی کند و از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد اما بالعکس موسساتی هستند که با تریک ها و مدیریت تبلیغات تبدیل به برند شده اند و متاسفانه با وجود  کیفیت های بسیار پایین و ضعیف گران قیمت ترین کلاس های المانی را برگزار میکنند!!!!!!

۴-نظم و انضباط پرسنل:

احتمالا دیده اید که برخی موسسات یا افراد از لحاظ عملکرد مشاوره و ثبت نام، حرفه ای عمل نمیکنند و یا برخورد مناسبی ندارند. بهترین اموزشگاه های زبان آلمانی از مرحله ی اول که مشاوره یا تعیین سطح میباشد چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی سعی میکنند به بهترین نحو برخورد کنند. شفافیت در امور ثبت نام کلاس ها و ترم ها و تعداد جلسات از وظایف موسسه میباشد. نظم و انضباط در برگزاری کلاس ها و عدم کنسلی کلاس ها  از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اکثر زبان آموزان آلمانی میخواهند در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسند و  اگر شخص یا موسسه ای با سهل انگاری و عدم برقراری نظم و انضباط برگزاری کلاس هارا به تعویق بیندازد ضربه ی بزرگی به روند آموزشی زبان آموز میزند.

5- سراغ موسسات معتبر بروید !!!!

 امروزه به غیر از موسسات و آموزشگاه های زبان آلمانی، افراد مختلفی در صفحات مجازی خود در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغ کلاس های خصوصی یا گروهی میکنند. اما آیا میتوان به افرادی که در خارج از موسسات و قوانین کار میکنند اعتماد کرد؟؟ طبیعتا نمیتوان یک جواب قاطع در این زمینه داد اما قطعا بر اساس تجربیات خودتان تجربه کرده اید و یا دیده اید که برخی افراد با داشتن ظاهر خوب و توانمندی بالا در تبلیغات در صفحات مجازی برند میشوند در حالی که واقعیت زبانی این افراد و دانش تخصصی زبان آلمانی این افراد نا معلوم هست و ممکن است با عملکرد ضعیف خود،زبان آموزان را به بی راهه بکشند. افرادی که شاید دانش تخصصی آلمانی آن ها حتی به A2 و یا B1 هم نمیرسد اما تبلیغات کلاس های آموزشی میکنند. البته در این بین هستند افرادی که واقعا متخصص و کار امد هستند اما تشخیص این افراد و اعتماد به این افراد در فضای مجازی کار دشواریست. اما بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی قطعا برای اعتبار خود و هزینه های خود و برند خود ارزش قائلند و همیشه سعی میکنند بهترین اساتید را جذب کنند.

به سراغ موسساتی بروید  که تخصصی آلمانی کار میکنند:
عمدتا بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در ایران آموزشگاه هایی هستند که به صورت تخصصی آلمانی کار میکنند یا حداقل دپارتمان هایی جداگانه برای آموزش این زبان دارند.
فوکوس روی آموزش یک زبان یقینا نتیجه کیفیت بالاتری را به همرا خواهد داشت و باید گفت این اتفاق به ندرت در موسسات آموزشی رخ میدهد. شما برای انتخاب بهترین آموزشگاه آلمانی در ایران باید موسساتی را انتخاب کنید که ترجیحا فقط زبان آلمانی آموزش میدهند .
زمانی که یک موسسه به صورت همزمان ۴ الی ۵ زبان آموزش میدهد به طور قطع از کیفیت آموزشی آنها کاسته میشود و در واقع هیچ تمرکزی وجود ندارد و در نتیجه کم شدن تمرکز امکان عملکرد تخصصی از بین می رود.
حال در این میان موسساتی وجود دارند که با تدریس ۲ الی ۳ زبان و با در نظر گرفتن دپارتمان تخصصی برای هر یک از این زبان ها ایت مشکل را برطرف نموده اند و خدمات آموزشی بهتری ارائه میکنند.و در اخر در راستای توضیحات ارائه شده در بالا بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در ایران آموزشگاهیست که تمام عناصر و جوانب زبان آلمانی را موشکافانه بررسی و تدریس میکند که این نیازمند وجود یک بستر تخصصی زبان آلمانیست!

اما میپردازیم به بهترین و موفق ترین آموزشگاه های زبان آلمانی در ایران:

بدون شک موفق ترین موسسه ی زبان آلمانی موسسه زبان تندیس پارس میباشد. اگر به فاکتور های نام برده ی ملاک های بهترین آموزشگاه های آلمانی توجه کنیم اموزشگاه تندیس پارس در حوزه ی آموزش زبان آلمانی از معتبر ترین و موفق ترین موسسات در ایران میباشد. اما بپردازیم  به خصوصیات و اطلاعات دقیق این موسسه: از لحاظ کیفیت اساتید میتوانیم به جرات بگوییم که بهترین و موفق ترین اساتید ایران را میتوانید در موسسه تندیس پارس پیدا کنید،به این دلیل که تمام اساتید موسسه ی تندیس پارس زیر نظر استاد مهدی آشتیانی ( کارشناس ارشد آموزش آلمانی) و دکتر جوانمردی (اگزمینر Ösd) آموزش دیده اند و کاملا برای تدریس خود برنامه ای مدون و حرفه ای دارند تا زبان آموزان در سریعترین زمان زبان المانی را درست و اصولی یاد بگیرند. همانطور که پیش تر گفتیم اصلی ترین ملاک بهترین آموزشگاه زبان آلمانی باید تعداد کارنامه های قبولی آن موسسه باشد.موسسه ی تندیس پارس از معدود موسسات یا حتی تنها موسسه ای در ایران است که تمام کارنامه های قبولی زبان اموز خود در ازمون های  Goethe و Ösd و Telc را در سایت ها و صفحات اینستاگرامی و همچنین در فضای ظاهری ساختمان موسسه به نمایش میگذارد،این یعنی رزومه ای کاملا طلایی و قابل دفاع که کمتر آموزشگاهی در ایران دارد. هر فردی که در موسسه ی تندیس پارس به عنوان بهترین آموزشگاه المانی در ایران آموزش ببیند تا روز امتحان بین المللی خود و اخذ مدرک،پشتیبانی میشود و نکته ی جالب تر این که اگر فردی بدون غیبت در کلاس ها حاضر شده و تلاش قابل توجهی کرده ،اگر در پایان اموزش خود احتیاج به آموزش های بیشتر و تمرین و تکرار بیشتری داشته باشد موسسه به طور کاملا رایگان اجازه ی شرکت در کلاس های موازی موسسه را میدهد!!!پس با ثبت نام در کلاس های اموزشی موسسه ی تندیس پارس با خیال راحت روی یادگیری این زبان تمرکز کنید.

یکی از مهمترین مواردی که معمولا هر زبان آموزی در ابتدا به آن توجه دارد بحث هزینه ها میباشد.موسسه ی تندیس پارس با توجه به کیفیت بالایی که پیش تر به آن اشاره شد هزینه های استاندارد  و البته کمی رو به بالا دارد و کاملا هم طبیعیست،چرا که بهترین اساتید زبان آلمانی هیچگاه با قیمت های پایین تدریس نمیکنند و موسسه ی تندیس پارس هم به دنبال استخدام اساتید ارزان و بی کیفیت نبوده است.

موسسه ی نام برده از به روز ترین متد های اموزشی دنیا جهت آموزش زبان آلمانی استفاده میکند و همچنین با تلفیق متد ها،راه کار های بی نظیری جهت بهتر یاد گرفتن زبان آلمانی ارائه میدهد.

پرسنل حرفه ای و کاربلد موسسه ی تندیس پارس که در بخش های مختلفی کار میکنند همیشه سعی دارند تا بهترین مشاوره های زبان آلمانی را به متقاضیان بدهند.

شما میتوانید جهت ارتباط با پرسنل و مشاورین موسسه ی تندیس پارس وارد سایت موسسه شده و یا از شماره های زیر استفاده کنید.

Tandis-Pars.com

02188109642

رضایت زبان آموزان
تندیس پارس 98%

آدرس:تهران،خ وزرا(خالد اسلامبولی)،خ سوم،پلاک ۲۵ واحد ۱۶

۲-آموزشگاه گوته

یکی از قدیمی ترین اموزشگاه های زبان آلمانی موسسه ی گوته میباشد که طرفداران زیادی دارد.
این موسسه در سال ۱۹۹۵ توسط سفارت جمهوری فدرال آلمان تاسیس شد که تا کنون در حال فعالیت اموزش زبان آلمانی میباشد.
موسسه ی گوته ی تهران علاوه بر آموزش زبان آلمانی ،ازمون های زبان المانی را هم در سطوح A1 تا C2 برگزار میکند متقاضیان میتوانند با ثبت نام در این ازمون ها مدرک بین المللی اخذ کرده و به سفارت ارائه دهند.
کلاس های آلمانی موسسه ی گوته به صورت انلاین و حضوری برگزار میشود و عموما از اساتید حرفه ای و اموزش دیده استفاده میکنند تا در مدت زمان معینی زبان اموزان به نتیجه ای مطلوب برسند.

موسسه ی گوته که همانطور که گفته شد از بهترین اموزشگاه های زبان آلمانی میباشد اما نکته ی حائز اهمیت این است که آیا هر کسی میتواند بهترین نتیجه را از اموزش های این موسسه بگیرد؟
جواب ما:تحصیل در موسسه ی گوته تجربه ی بی نظیریست و شاید بهتر از هر جای دیگر بتوان فضای یک قسمت از خاک المان را لمس کرد و در یک محیط بی نظیر المانی بود اما به همان اندازه هم سخت و فرسایشی است و فردی که میخواهد زبان المانی را در موسسه ی گوته یاد بگیرد باید بتواند مطالعه ی مداوم داشته باشد.
اساتید موسسه ی گوته اکثرا دارای مدارک c1 زبان آلمانی هستند و اموزش های لازم را در دوره های تربیت مدرس خود موسسه گوته گذرانده اند

حتی موسسه ی گوته دوره های تربیت مدرس برای سایر اساتید و موسسات هم برگزار میکند.
موسسه ی گوته امروزه از کتاب Starten wir برای سطوح a1 تا b1 و برای سطوح b2 و c1 از کتاب Sicher استفاده میکنند.
این کتاب از انتشارات Hueber که یک نشر تخصصی کتاب های آموزشی آلمانی هست منتشر شده و مورد تایید موسسه ی گوته میباشد.
هزینه های بالای موسسه ی گوته شاید کمی شرایط ثبت نام را سخت کند اما طبیعتا همانطور که گفته شد اساتید حرفه ای زبان قیمت های نسبتا بالایی دارند مخصدصا اینکه اگر موسسه، موسسه ی گوته باشد!!!!
آموزشگاه زبان آلمانی گوته با وجود پرسنل حرفه ای و مشتری مداری که دارد،به دلیل شلوغ بودن خطوط و سنگینی و پیچیدگی های کاری ای که دارد ممکن است کمی با تاخیر به درخواست های زبان اموزان رسیدگی کند.
شما برای شرکت در کلاس های موسسه ی گوته به عنوان یکی از بهترین موسسات آلمانی در ایران باید مدتی در صف انتظار مانده و سپس شروع به یادگیری زبان شیرین آلمانی کنید.

در این بخش اطلاعات موسسه ی گوته را جهت ارتباط قرار میدهیم.

موسسه آموزش زبان آلمانی تهران (ساختمان قلهک )
قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان جلایی پور شرقی، پلاک 10
تلفن: 96621200 21 98+
فاکس: 22631204 21 98+

ساعت کار واحد دوره ها:

شنبه تا پنجشنبه: 

صبح :       13:00 – 08:00 

بعدازظهر: 16:00 – 14:00 

ساعت کار بخش امور مالی: 

شنبه تا چهارشنبه: 

صبح :      13:00 – 08:00 

بعدازظهر: 16:00 – 14:00

موسسه آموزش زبان آلمانی تهران (ساختمان دیباجی )

بزرگراه صدر، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان تسلیمی، پلاک 41

تلفن:   96621200 21 98+

پست الکترونیک : info@dsit.org

ساعت کار بخش امور مالی: 

شنبه تا چهارشنبه: 

صبح :     12:30 – 08:00 

بعدازظهر: 15:30 – 13:30 

ساعت کار واحد آزمون :

شنبه تا پنجشنبه: 

15:30 – 12:00 

پست الکترونیک : pruefungen@dsit.org

ساعت کار کتابخانه:

شنبه، یکشنبه، پنج شنبه: 

16:00- 13:00  

دوشنبه، چهارشنبه:

19:30 – 12:30

پست الکترونیک :bibl@dsit.org

۳-انجمن فرهنگی اتریش(Ökf)

همانطور که احتمالا میدانید  زبان رسمی کشور اتریش،  آلمانی هست و در راستای سیاست های فرهنگی ای که این کشور دارد برای آموزش زبان آلمانی مراکز مختلفی را در کشور های مختلف ایجاد کرده اند ت

ا به اموزش و ترویج زبان آلمانی بپردازند.

انجمن فرهنگی اتریش که به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در ایران معرفی میشود،در تهران فعالیت های مختلفی جهت آموزش زبان آلمانی انجام میدهد.

از آنجایی که عموما مدیران انجمن  فرهنگی،اهالی کشور اتریش هستند ،از بهترین اساتیدی که مسلط به زبان آلمانی هستند جهت تدریس و  هندل کردن کلاس ها استفاده میکنند.

اساتیدی که سال ها سابقه ی تدریس زبان آلمانی و حتی سال ها سابقه ی  زندگی در  کشور اتریش را دارند.

بزرگترین مزیت شرکت در کلاس های  موسسه ی Ökf،علاوه بر کیفیت بالای اموزش،برگزاری امتحانات بین المللی زبان آلمانی ÖSD میباشد.

انجمن فرهنگی اتریش اولین مرکز آزمون زبان آلمانی ÖSD درایران میباشد.

امروزه افرادی که قصد مهاجرت به کشور های آلمانی زبان را دارند میتواند با مدرک زبان آلمانی  ÖSD  به راحتی مهاجرت کنند.

مجموعه ی Ökf تقریبا هر ماه این امتحانات را برگزار میکند.

پس شما  هم میتوانید  در موسسه ی Ökf به عنوان بهترین اموزشگاه زبان المانی ،زبان آلمانی را با بالاترین کیفیت یاد بگیرید و هم در همان موسسه ازمونÖSD خود را بدهید و مدرک مورد نظر را اخذ کنید.

اما این نکته قابل ذکر است که تحصیل در موسسه ی Ökf یا همان انجمن فرهنگی اتریش خیلی آسان نیست و زبان آموزی که بخواهد همزمان با کار و یا تحصیل دانشگاهی به طور فشرده زبان المانی را در موسسه Ökf یاد بگیرد،قطعا با چالش های زیادی رو به روست.پس از همین ابتدا طوری برنامه ریزی کنید اگر قصد دارید در این موسسه زبان آلمانی را یاد بگیرید میبایست زمان بندی مشخص و برنامه ریزی دقیقی انجام دهید تا مجبور به هدر دادن زمان و هزینه ی خود نباشید.

خب شاید در این مقاله منتظر تعرفه های یادگیری زبان آلمانی در موسسه ی ökf باشید.

در مورد هزینه های بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در ایران در ابتدای مقاله چند نکته را گفتیم که جهت یاد آوری مجدد این نکته را ذکر میکنیم که بهترین آموزشگاه های آلمانی در ایران ارزان نیستند.

طبیعتا موسسه ی Ökf هم به عنوان یک موسسه معروف و قدیمی با توجه به کیفیت های بالای خود تعرفه های بالایی دارد و زبان اموزان باید هزینه ی نسبتا بالایی برای یادگیری زبان المانی در این موسسه بپردازند.

در اینجا اطلاعات تلگرامی موسسه ی ÖKF را قرار میدهیم.

گروه رسمی انجمن فرهنگی اتریش(ÖKF)

بخش فرهنگی سفارت اتریش

▪سامانه آموزشی :

okft.org

▪وب سایت :

austria-iran.at

▪راه های ارتباطی :

t.me/okfts/1612

▪قوانین گروه :

https://t.me/c/1119906255/163512

نظرات برخی از زبان آموزان ما
نظرات برخی از زبان آموزان ما